You are here:

First Sticker Book Mealtime – Moјата прва книга „Оброк“ со стикери на англиски јазик

480.00ден

Од салати и помфрит, до пици и кари, малите деца можат да истражуваат јадења од целиот свет во оваа иновативна книга со налепници. Со избор на сите видови здрави состојки, ќе ја поттикне идејата кај децата да истражуваат за нова храна додека ги додаваат вкусните налепници во стилски чинии, садови и тави.

 

Препорачана возраст: 3+ години

Број на страни: 32 страници

Димензии: 275.7 x 216.3mm

Aвтор: Kate Nolan

Илустрaции: Federica Iossa

Нема на залиха