Премиум подлога сложувалка – Wild – Dune

7.690.00ден

Создадете прекрасен, стилски простор за безбедна игра, безвременски изглед и удобност за вашите малечки со нашата Toddlekind премиум подлога сложувалка.

Лазење, лежење на меше, проодување и првите чекорчиња, секојдневна игра, читање, вежбање и танцување, па дури и за ужинки на подот и редење сложувалки.

Подлога сложувалка во прекрасна песочна боја. Внесете ја природата во вашиот дом во релаксирачко пејсажна нијанса. Дава чувство на смиреност на просторот.

Со својата неутралност лесно се вклопува во ентериерот на секој дом.

Безбедна за користење од самото раѓање на бебето.

Не собира нечистотии и прашина како класичен тепих. Лесна за одржување.

 

Состав на производот:

 

Висококвалитетна ЕVA пена која е НЕТОКСИЧНА и целосно БЕЗБЕДНА ОД 0+.

 

  • Без олово, фталати, формалдехид, латекс.
  • Ги надминува ASTM F963 – американските стандарди за безбедност на играчки и производи за бебиња и деца.
  • Ги надминува EN71 – стандардите на ЕУ за тестирање за безбедност на играчки и производи за бебиња и деца.

 

Начин на одржување:

Нежно бришење само со влажна крпа или сунѓер само со благ сапун и вода.

Да се избегнува употреба на груби или абразивни детергенти.

Користете сува крпа за целосно сушење.

 

Одобрена од педијатри и ортопеди, поддржана од многу родители ширум светот.