Премиум подлога сложувалка – Linear – Linen

7.690.00ден

Новата колекција LINEAR е инспирирана од грчката и римската архитектура, со разиграни мотиви ќе го однесе вашиот простор на едно ново повисоко ниво.

Лен е нежна кремаста бела боја, која ќе создава спокоен, смирувачки и истовремено привлечен простор.

Забелешка: Поради природата на печатениот филм, може да има суптилни разлики во бојата помеѓу сериите.

Состав на производот:

Висококвалитетна ЕVA пена која е нетоксична и безбедна.

  • Без олово, фталати, формалдехид, латекс.
  • Ги надминува ASTM F963 – американските стандарди за безбедност на играчки и производи за бебиња и деца.
  • Ги надминува EN71 – стандардите на ЕУ за тестирање за безбедност на играчки и производи за бебиња и деца.

Начин на одржување:

Нежно бришење само со влажна крпа или сунѓер само со благ сапун и вода.

Да се избегнуваат употреба на груби или абразивни детергенти.

Користете сува крпа за целосно сушење.