You are here:

DAYDREAM DOZY DINKUM – MOPPET OCEAN – Дози кукла бебе во шпикозни океан

3.050.00ден

Запознајте се со оваa малa кукла бебе, спремна за гушкање, дремкање, игра и спиење. Оваа бебе кукла е направена од 100% мек, природен памук, облечена во оргинален принт инспириран од океанот спакувана во 100% памучна торбичка во која може да се носи, а исто така да се користи и за перење на самата кукла.

Мека и безбедна кукла, безбедна за користење од првиот ден. Одличен подарок за секое новороденче, бебе и дете кое го поминува денот во играње.

 

Информации за производот:

 

Состав: Надворешен дел – 100% памук, внатрешно полнење од полиестерски влакна, лицето е извезено со конец – очи и уста.

Меки и безбедни од првиот ден на малото новороденче.

 

Начин на одржување: Ладно нежно перење во машина во памучната торбичка во која пристигнува вашиот Dozy или торба за перење. Не се препорачува белеење, пеглање и хемиско чистење.

Спакувани во памучна кеса.

 

Димензии: 32cm. должина и  8 cm. обем околу мешето.