You are here:

Usborne Book and Jigsaw Under the Sea – Сет од книга и сложувалка „Под морето”

890.00ден

Прекрасен сет од сложувалка и книга преполна со шарениот морски свет, риби и други морски животни, спакувани заедно во прекрасна цврста кутија. Сложувалката има 100 дебели парчиња и е со димензии 59 x 40 см, а книгата со сложувалки е преполна со прашања и одговори кои се кријат во самите слики, едуцираат, поттикнуваат разговор и забележување.

 

Препорачана возраст: 5+ години

Број на страни: 24 страници

Димензии: 309.6 x 213.8mm

Aвтор: Kirsteen Robson

Илустрaции: Gareth Lucas

Нема на залиха

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Usborne Book and Jigsaw Under the Sea – Сет од книга и сложувалка „Под морето””

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment