You are here:

Usborne Book and Jigsaw Little Red Riding Hood- Книга и сложувалка „Црвенкапа“

890.00ден

Прекрасна сложувалка од 30 парчиња и сликовница со „Црвенкапа“. Спакувани во цврста кутија, комплетот книги и сложувалки прави прекрасен подарок и прекрасен начин за децата да уживаат во оваа сакана безвременска бајка. Големите парчиња сложувалка се идеални за малите рачиња, а комплетната сложувалка е со димензии 35 x 35 см.

 

Препорачана возраст: 3+ години

Број на страници на книгата: 24

Aвтор: Rob Lloyd Jones

Илустрации: Lorena Alvarez

Димензии: 262.7 x 266.2mm

Нема на залиха

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Usborne Book and Jigsaw Little Red Riding Hood- Книга и сложувалка „Црвенкапа“”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment