You are here:

Usborne Book and Jigsaw In the Forest – книга и сложувалка „Шума“

890.00ден

Овој прекрасен пакет содржи 100-делна сложувалка од прекрасна шумска сцена за децата да ја состават, како и книга со сложувалки со слики од 24 страници преполна со шумски животни и предмети за забележување, совпаѓање и броење. Постои и црно-бела верзија на сликата со сложувалка за децата да ја пополнат со свои пенкала. Комплетна големина на сложувалка: 59cm x 40cm.

 

Препорачана возраст: 3+ години

Број на страници на книгата: 24

Aвтор: Kirsteen Robson

Илустрации: Gareth Lucas

Димензии: 308.6 x 213.3mm

Нема на залиха

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Usborne Book and Jigsaw In the Forest – книга и сложувалка „Шума“”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment