You are here:

Usborne Book and Jigsaw Cinderella – Сет од книга и сложувалка Пепелашка

890.00ден

Прекрасен сет од сложувалка и книга за безвременската бајка за Пепелашка. Спакувани во цврста кутија, комплетот од книга и сложувалка е прекрасен подарок за малите девојчиња да уживаат во оваа безвременска бајка. Сложувалката кога ќе се нареди е со димензии 35 x 35 см.

 

Препорачана возраст: 3 години

Број на страни: 24 страници

Димензии: 264.3 x 263.7mm

Aвтор: Susanna Davidson

Илустрaции: Lorena Alvarez

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Usborne Book and Jigsaw Cinderella – Сет од книга и сложувалка Пепелашка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment