You are here:

RATTAN HALF MOON BASKET – Кошница од ратан, „Полумесечина“

4.300.00ден

Оваа прекрасна винтиџ Olli Ella  кошница е цврста, стилска истовремено луксузна и е направена од 100% рачно ткаен природен ратан.

 

Без разлика дали станува збор за одење до пазар, излет на сонце или за полнење со играчки, огревно дрво и други неопходни работи за домаќинството, корпата Half Moon е навистина прекрасна и практична за да ја имате во вашиот дом.

 

Одликувајќи се со цврста рачка од јаже со врзување од веганска кожа, оваа корпа овозможува носење на вашите потребни работи на пикник, плажа, книги од библиотеката и сето она што е неопходно за носење на вашето дете. Надвор и наоколу, во движење или дома, практична за секаде.

 

Информации за производот:

Направена од 100% природен, рачно ткаен ратан;

Цврста рачка со јаже и веганска кожа, за лесно носење, до 650 гр.

Одржување: бришење со мека, влажна крпа.

 

Димензии:

50cm x 35cm x 27cm (со рачка 38cm)