Rattan Basque Basket – Баскиска кошница од ратан

3.650.00ден

Запознајте ја оваа прекрасна повеќенаменска Olli Ella кошница. Цврста, безвременско убава и истовремено стилска, изработена рачно од 100% природен ратан, баскиската кошница со рачки е нешто прекрасно што е задолжително за секој дом.

Без разлика дали станува збор за пикник во паркот, одење до пазар, летни денови на плажа, таа собира и издржува многу. Издржливост и до 10 килограми.

Совршена за авантурите поминати надвор со вашето малечко или при купување работи за домаќинство, или за носење на играчки и кукли до дворот, баскиската кошница е секогаш тука за се што ќе ви притреба!

Информации за производот:

  • Целосно изработена од 100% природен ратан;
  • Рачно изработена во Виетнам;
  • Со цврсти метални рачки и внатрешна железна рамка обвиткани со ратан;
  • Издржливост до 10 кг!

 

Поради рачно изработената природа на оваа кошница, конзистентноста на ткаењето и ратан варира кај секој производ, што го прави уникатен и вистински занаетчиски по природа!