Премиум подлога сложувалка – Kyte – Soft Storm

7.690.00ден

Новата колекција Kyte содржи чисти и свежи геометриски тонски патерни кои создаваат модерен и стилски простор во кој децата ќе играат и растат.

Дизајнот Мека бура е класична светло сива боја. Со ладни неутрални нијанси, оваа боја е едноставно безвременска и лесно се вклопува во секој простор.

Забелешка: Поради природата на печатениот филм, може да има суптилни разлики во бојата помеѓу сериите.

Состав на производот:

Висококвалитетна ЕVA пена која е нетоксична и безбедна.

  • Без олово, фталати, формалдехид, латекс.
  • Ги надминува ASTM F963 – американските стандарди за безбедност на играчки и производи за бебиња и деца.
  • Ги надминува EN71 – стандардите на ЕУ за тестирање за безбедност на играчки и производи за бебиња и деца.

Начин на одржување:

Нежно бришење само со влажна крпа или сунѓер само со благ сапун и вода.

Да се избегнуваат употреба на груби или абразивни детергенти.

Користете сува крпа за целосно сушење.