You are here:

Peep Inside the Sea – Погледнете во морето, книга на англиски јазик

650.00ден

Погледнете под брановите на морето и зад коралите за да откриете гладни ајкули, прекрасни риби, октопод, желка и други морски животни кои се кријат зад прозорчињата во оваа прекрасна прва книга за морето. На малите деца ќе им се допадне да ги разгледуваат прекрасно илустрираните сцени, кои вклучуваат шарен подводен морски свет, подморница која го истражува длабокото море, бранови кои се превртуваат на брегот и потонат брод.

 

Препорачана возраст: 3+ години

Број на страни: 14 страници

Димензии: 191 x 167mm

Aвтор: Anna Milbourne

Илустрaции: Simona Dimitri

Нема на залиха

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Peep Inside the Sea – Погледнете во морето, книга на англиски јазик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment