You are here:

Peep Inside Springtime – Погледнете во книгата за пролетта, интеркативна книга со прозорчиња на англиски јазик

750.00ден

Пролетта ни дојде! Што се случува во пролет? Ѕирнете во природата која се буди и што се случува како што деновите стануваат потопли, лисјата на дрвата растат и цветовите се појавуваат, а сите животни се будни и раздвижени. Со многу прозорчиња за ѕиркање и истражување, под цветот, зад ливадските цвеќиња и околу езерцето каде што ќе најдеш гнезда полни со пиленца и зајачиња. Оваа светла интерактивна книга ќе биде вистинско уживање за малите деца додека откриваат што се случува во оваа прекрасна сезона.

 

Препорачана возраст: 3 + години

Број на страни: 14

Димензии: 195 x 165mm

Автор: Anna Milbourne

Илустрации: Stephanie Fizer Coleman

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Peep Inside Springtime – Погледнете во книгата за пролетта, интеркативна книга со прозорчиња на англиски јазик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment