You are here:

Look and Find Puzzles Wintertime – Пронајдете сложувалки Зима, книга на англиски јазик

450.00ден

Оваа прекрасна зимска книга за размислување, покажување и разговор, е преполна со убави илустрации и интересни прашања. Вистинска забава и размрдување на мозочето за време на празничните денови. Верверички, лисици, снешковци, пингвини… Страниците се преполни со секакви животни и предмети за забележување, совпаѓање и броење. Едноставниот текст и слика поттикнуваат директни специфични пребарувања и има многу повеќе прекрасни детали за наоѓање и разговор.

Препорачана возраст: 4+ години

Број на страни: 32

Димензии: 240 x 170mm

Автор: Kirsteen Robson

Илустрации: Gareth Lucas

Нема на залиха

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Look and Find Puzzles Wintertime – Пронајдете сложувалки Зима, книга на англиски јазик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment