You are here:

Look and Find Puzzles Dogs and Cats – Погледни и пронајди сложувалки „Кучиња и мачки“, книга на англиски јазик

450.00ден

Оваа прекрасна книга за размислување, покажување и разговор, е преполна со убави илустрации и интересни прашања. Вистинска забава и размрдување на мозочето.

Задржување на фокус и внимание. Едноставниот текст и слика кои поттикнуваат директни специфични пребарувања и многу други прекрасни детали за откривање и разговор.

 

Препорачана возраст: 4 + години

Број на страни: 32

Димензии: 240 x 170mm

Автор: Kirsteen Robson

Илустрации: Gareth Lucas

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Look and Find Puzzles Dogs and Cats – Погледни и пронајди сложувалки „Кучиња и мачки“, книга на англиски јазик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment