You are here:

Little Sticker Dolly Dressing Ballerina – Облечи ги куклите балерини, книга со стикери

480.00ден

Прекрасна мала книга со налепници полна со балерини за да се облекуваат за познати балети како Пепелашка, Лебедово езеро, Оревокршачка и многу други. Со над 250 волшебни налепници со прекрасни костими, балетски чевли и додатоци. Секое девојче со часови ќе ужива во оваа прекрасна книга. Усовршување на фина моторика, развој на креативност.

 

Препорачана возраст: 4+ години

Број на страни: 44

Димензии: 240 x 170mm

Aвтор: Fiona Watt

Илустрaции: Lizzie Mackay

Нема на залиха