You are here:

Little First Stickers Seashore – Мојата прва книга со стикери за морето

480.00ден

Дечињата со часови ќе уживаат додека истражуваат и учат заедно со оваа прекрасна книга со налепници. Посета на песочна плажа, нуркање во карпести базени и истражување на  фасцинантниот брег на морето. Содржи 240 стикери со интересни птици, растенија, морски суштества, камчиња и школки за да се оживеат прекрасно илустрираните сцени.

 

Препорачана возраст: 3 години

Број на страни: 32 страници

Димензии: 240.2 x 170.6mm

Aвтор: Jessica Greenwell

Илустрaции: Stephanie Fizer Coleman

Нема на залиха

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Little First Stickers Seashore – Мојата прва книга со стикери за морето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment