You are here:

Don’t Tickle the Tiger! – Не го скокткајте тигарот! Музичка книга на англиски јазик

1.050.00ден

На малите дечиња и бебиња ќе им се допадне оваа прекрасна звучна, сезорна книга со животни кои треба да ги погалат или скокотнат по нивното крзно за да испуштат звуци. Одлична забава, задржување на внимание и  едукација за најмалите.

Препорачана возраст: 6+ месеци
Број на страни: 10 страници
Димензии: 206.3 x 196.8mm
Aвтор: Sam Taplin
Илустрaции: Ana Martin Larranaga

Нема на залиха

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Don’t Tickle the Tiger! – Не го скокткајте тигарот! Музичка книга на англиски јазик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment