You are here:

Don’t Tickle the Shark! – Не ја скокоткајте ајкулата! Книга на англиски јазик

1.050.00ден

Кога бебињата и малите деца ги допираат крзненцата во оваа неодолива книга, морските суштества оживуваат со смешни и шармантни звуци. Заедно со ајкулата, тие можат да скокоткаат и делфин, морски лав и галеб, пред сите животни да се соберат на крајот за музичко финале кое гарантирано ќе ги натера сите да танцуваат! Одлична забава, задржување на внимание и  едукација за најмалите во оваа прекрасна звучна и сензорна книга.

 

Препорачана возраст: 12+ месеци

Број на страни: 10 страници

Димензии: 193 x 208.2mm

Aвтор: Sam Taplin

Илустрaции: Ana Martin Larranaga

На залиха

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Don’t Tickle the Shark! – Не ја скокоткајте ајкулата! Книга на англиски јазик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Post comment