Cozy Dinkums – Tabby Cat Jinx – Маче Џинкс

3.050.00ден

Запознајте го нашиот најнов шармантен член на фамилијата Olli Ella, мачето Џинкс.

Џинкс обожава да го гушкаат и галат дечиња по неговото тигресто меко крзно, а исто така многу сака и да дремка и спие. А како и сите мачиња секогаш е спремно и за играње.

 

Сите Olli Ella мачиња се направени од меко крзно, две меки крзени ушиња и мустаќи направени од меки конци и мало виножито над нивното срценце.

 

Малиот Џинкс е прекрасен, безбеден мек подарок за секое новороденче и бебе, исто  како и совршен подарок за секое детенце кое го поминува денот во играње и ги обожава мачињата.

 

Секое маченце е спакувано во прекрасна памучна торбичка во која може да се подари, чува а исто така е тука кога вашето маче треба да се пере во машина.

 

Начин на одржување: Ладно машинско перење, ставено во памучната торбичка.

Не се препорачува белеење, пеглање и хемиско чистење.

 

Димензии: 31 cm. тело, 35 cm. вклучувајќи ги и ушите.

Возраст: 0+ месеци, со сите сертификати и тестови за безбедност!