Премиум подлога сложувалка – Wild – Sorbet

7.690.00ден

Создадете прекрасен, стилски простор за безбедна игра, безвременски изглед и удобност за вашите малечки со нашата Toddlekind премиум подлога сложувалка.

Лазење, лежење на меше, проодување и првите чекорчиња, секојдневна игра, читање, вежбање и танцување, па дури и за ужинки на подот и редење сложувалки.

Подлога сложувалка во топли тонови на праска боја со нежен животински принт во кремово бела боја. Дава чувство на смиреност и топлина на просторот.

Со својата неутралност лесно се вклопува во ентериерот на секој дом.

Безбедна за користење од самото раѓање на бебето.

Не собира нечистотии и прашина како класичен тепих. Лесна за одржување.

 

Состав на производот:

Висококвалитетна ЕVA пена која е НЕТОКСИЧНА и целосно БЕЗБЕДНА ОД 0+.

 

  • Без олово, фталати, формалдехид, латекс.
  • Ги надминува ASTM F963 – американските стандарди за безбедност на играчки и производи за бебиња и деца.
  • Ги надминува EN71 – стандардите на ЕУ за тестирање за безбедност на играчки и производи за бебиња и деца.

 

Начин на одржување:

Нежно бришење само со влажна крпа или сунѓер, само со благ сапун и вода.

Да се избегнува употреба на груби или абразивни детергенти.

Користете сува крпа за целосно сушење.

 

Одобрена од педијатри и ортопеди, поддржана од многу родители ширум светот.